Dieta i odchudzanie - naturalne-witaminy

Naturalne witaminy

dieta-odchudzanie.com


Naturalne witaminy


Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi. Są one konieczne do właściwej pracy całego organizmu. Dostarcza się je wraz z pożywieniem, ponieważ niestety organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć. Witaminy odkryto dopiero na początku XX wieku. Jedyną witaminą, która może być wytworzona przez organizm jest witamina D. Może ona zostać wyprodukowana przez komórki skóry pod wpływem promieni UV.

naturalne-witaminy-1Podstawową metodą dostarczania naturalnych witamin do organizmu jest jedzenie różnych produktów, które je zawierają. Najwięcej tych naturalnych witamin zawierają owoce i warzywa. Określone produkty są źródłem konkretnych witamin. Przykładowo wątróbka zawiera bardzo dużo witaminy A, D,K, B1, B2,B3,PP, B6, B7, H, B12, B11, B9, M, a dla porównania marchewka zawiera witaminę A, B6 i B7. Z tego powodu dieta powinna być bardzo urozmaicona. Jest to gwarancja na to, że do organizmu zostanie dostarczony zestaw wszystkich niezbędnych witamin.

Na współczesnym rynku istnieje wiele różnych preparatów witaminowych. Przykładami mogą być multiwitaminy, witaminy dostosowane do płci oraz wieku. Jednak bardzo ważne jest, aby sprawdzać co tak naprawdę one w sobie zawierają. Obecnie coraz więcej z nich produkuje się sztucznie z wykorzystaniem różnych substancji chemicznych. Oczywiście istnieją różne preparaty, które zawierają wyciągi z określonych roślin oraz produkty zawierające naturalne witaminy pochodzące z roślin z ekologicznych upraw.

Podstawową różnicą pomiędzy tymi produktami jest sposób ich wchłaniania. Naturalne produkty wchłaniają się znacznie lepiej niż te sztucznie wytworzone. Wynika to głównie z budowy witamin.

Należy pamiętać, że naturalne witaminy, które występują w roślinach nie są ich jedynym składnikiem, lecz jedną z wielu substancji. Rośliny charakteryzujące się właściwościami leczniczymi zawierają bardzo dużo potrzebnych dla organizmu człowieka składników odżywczych.

Według naukowców tylko naturalne witaminy są dobrze wchłaniane. Sztuczne wytwory nie mają tak naprawdę żadnego wpływu na pracę organizmu. W związku z tym zaleca się kupowanie produktów wysokiej jakości, zawierających naturalne witaminy, ponieważ jest to dobra inwestycja w zdrowie. Nie można zapominać, że podstawowym źródłem witamin są owoce i warzywa. Tak, więc należy je spożywać jak najczęściej. Jednak niekiedy należy spożywać suplementy diety z witaminami jako dodatek, np. w celu wzmocnienia w czasie rekonwalescencji.

Przed spożyciem produktów witaminowych należy zapoznać się szczegółowo z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu. W razie wątpliwości można skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wybierając taki produkt należy także wziąć pod uwagę powód dla którego chcemy go wykorzystać. Kryterium wyboru jest również płeć oraz wiek. Jest to potrzebne, ponieważ chodzi o dawki witamin, dla dzieci będą one mniejsze, a dla dorosłych większe.


Lista tematów: